رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلخچی از برگزاری رویداد علمی با نام «ایده‌های فناورانه برای حل مسائل صنعتی و سازمانی» در مرکز رشد واحدهای فناور این واحد دانشگاهی خبر داد.

آرش رنجبران رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلخچی در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی دانشگاه درباره برگزاری رویداد علمی«ایده‌های فناورانه برای حل مسائل صنعتی و سازمانی» اظهار کرد: این رویداد علمی با هدف تقویت مهارت‌های ایده‌پردازی و حل مسئله و بررسی چالش‌های استان آذربایجان‌شرقی و منطقه و تلاش برای حل آنها در محورهای برق و الکترونیک، لیزر، فوتونیک، مکانیک و صنایع خودرو، آبان ۹۸ همزمان با هفتمین دوره نمایشگاه ربع رشیدی در نمایشگاه بین‌المللی تبریز به مدت پنج روز برگزار خواهد شد.

وی افزود:‌ مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلخچی با توجه به اهمیت و ضرورت مشارکت پررنگ جامعه علمی و دانشگاهی در حل مسائل و مشکلات روز جامعه در نظر دارد تا با شناسایی مشکلات فناورانه صنایع و سازمان‌ها از ظرفیت‌های نهفته فناوران پارک‌های علم و فنـاوری و مراکز رشـد برای حل مسائل موجود صنایع و ارگان‌ها اقدام کند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلخچی تصریح کرد: صنایع و ارگان‌ها می‌توانند تا تاریخ ۲۵ مهر ۹۸ در سایت این رویداد به نشانی www.rsps.ir مشکلات فناورانه خود را وارد کنند. از سوی دیگر این مشکلات و مسائل در سایت قابل رؤیت بوده و فناوران و ایده‌پردازان می‌توانند با مراجعه به سایت در چالش ثبت‌نام کرده و با توجه به مشکلات، راه‌حل‌های خود را ارائه کنند. در پایان رویداد، از سه برگزیده با حضور مسئولان استانی و کشوری قدردانی خواهد شد.

دبیر علمی رویداد  نیز به خبرنگار آنا گفت: ثبت‌نام از روز ۲۵ شهریور آغاز شده است و پیش‌بینی می‌کنیم که تا پایان مهلت ثبت‌نام ۱۵۰ شرکت و فناور برای شرکت در این رویداد علمی ثبت‌نام کنند.

 حامد تقی‌پور با بیان اینکه در کشور کمتر رویدادی وجود دارد که به‌صورت خاص و ایده‌پردازانه برگزار شده باشد، خاطرنشان کرد: ویژگی شاخص این رویداد، ارتباط دهی فناوران و صاحبان صنایع برای یک ارتباط علمی و فنی در راستای بومی‌سازی نیازمندی‌های فناورانه است.

وی مطرح کرد: پس از برگزاری این رویداد، به دنبال بهره‌گیری مستمر و حداکثری از نخبگان در این حوزه‌ها هستیم و اگر از فرصت‌های کارآفرینی و روش‌های کارآمد آن به‌خوبی بهره ببریم، به‌زودی شاهد توسعه روزافزون کسب‌وکارهای مرتبط با این حوزه خواهیم بود.

اصغر رضایی مدیر مرکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلخچی و مدیر اجرایی رویداد نیز به خبرنگار آنا اظهار کرد: فرایند ثبت‌نام در سایت به سهولت انجام‌پذیر است و در صورت وجود هرگونه ابهام و یا سؤال با دبیرخانه رویداد واقع در مرکز رشد این واحد دانشگاهی به شماره تلفن ۰۴۱۳۳۴۱۹۷۱۲ تماس حاصل شود.

@rsps_challenge

برای ثبت نام می‌توانید به وبسایت RSPS مراجعه نمایید:

www.RSPS.ir

۱۳۹۸/۰۷/۰۹